Wednesday, February 2, 2011

Universitatea Cluj - Varteks

Posted on 6:46 AM by Lionel Messi

Pe parcursul meciului, "şepcile roşii" au avut şi doi jucători eliminaţi, portarul Marius Popa (35) şi Adrian Cristea (53), dar cei doi au fost înlocuiţi, astfel că ardelenii nu au jucat în inferioritate numerică. Mai mult, Popa a revenit între buturi în repriza a doua.
Antrenorul Ionuţ Badea a trimis în teren următorii jucători: Popa (Boşneag 35 / Popa 60) - Unguruşan, Pele (Cucui 85), Abrudan, Mendy (Rodriguez 46)- Nasser, V. Gheorghe (Balde 81) - Delgado (Buhuş 89), Boştină, Cristea (Păcurar 59) - Tony (Machado 68).
Acesta a fost al cincilea test al clujenilor în cadrul acestui cantonament, după cele cu Sibir Novosibirsk (1-1, meci încheiat în minutul 30 din cauza furtunii), Torpedo Kutaisi (2-2), FC Anji (0-1) şi Wiener Neustadt (1-2).
Următoarea partidă de verificare a celor de la "U" Cluj este programată miercuri, contra croaţilor de la NK Varteks.